חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Vision Clinic Logo

טיפול בקרטוקונוס

קרטוקונוס מחלת עיניים המשפיעה על קרנית העין , המחלה קרטוקונוס גורמת לשיבוש מתמשך במבנה הקרנית עקב סיבה שאינה ברורה לעולם הרפואי , כך שהקרנית הופכת דקה יותר וקמורה יותר עד שמגיעה לצורה של קונוס. צורה זו מקשה על תפקוד הקרנית וגורמת לפגיעה קשה ומתמשכת בראייה , לעיתים עד כדי עיוורון.

 

קרטוקונוס בדרך כלל פוגעת בשתי העיניים אבל התפתחות המחלה בכל עין שונה. באופן כללי המחלה בדרך כלל מופיעה בין העשור השני לשלישי של החיים ומתפתחת לאט במשך 10 שנים או יותר.

כיצד מאבחנים קרטוקונוס ?

בדיקה במנורת סדק , המכשיר מבוסס על מיקרוסקופ המאפשר בדיקת העין בהגדלה גבוהה .

מיפוי קרנית מתבצע על ידי מכשיר שנקרא טופגרף הבדיקה הזו היא אמצעי האבחנה העיקרי לקרטוקונוס מאפשר הדמיה המצלם את הקרנית ובונה מפה טופגרפית של פני הקרנית .

 

בקרנית תקינה הקמירות אחידה ולכן הצבע בטופגרפיה של הקרנית יהיה אחיד . בקרנית עם קרטוקונוס נראה איזור אחד של קמירות רבה מאוד ואזור יסומן בצבעים כתומים ואדומים . בדיקה מהירה תוך דקה מקבלים צילום של הקרנית בעזרת הבדיקה ניתן לעקוב אחר התקדמות הקרטוקונוס .

אולטראסונד של הקרנית מאפשר בדיקה עובי הקרנית הבדיקה מאפשרת מדידה עובי הקרנית בנקודות שונות . ממוצע עובי הקרנית 530 מיקרון . בפצינטים שסובלים מקרטוקונוס עובי קרנית צפוי להיות נמוך מ 500 מיקרון ובקרטוקונוס מתקדם עובי קרנית יכול להיות נמוך מ 400 מיקרון .

טיפול בקרטוקונוס

1- בקרטוקונוס התחלתי ניתן לתת מענה טוב עם משקפיים.

2- בשלב התחלתי מתקדם הקרטוקונוס בקרנית ניתן לתת מענה עם עדשות מגע רכות.

3- בשלב מתקדם של קרטוקונוס בקרנית הפתרון עדשות מגע קשות לקרטקונס .

4- עדשה סקלרלית היא עדשה ייחודית הנשענת על רקמת הלובן של העין ומשתמשים בעיקר בשלב מתקדם מאוד של המחלה קרטוקונוס .

 

היתרון מספקת ראייה חדה ונוחות והסיבה שהעדשה עוטפת את כל העין ואינה נוגעת בקרנית.

טיפול בקרטוקונוס

מהי קרנית וכיצד היא בנויה?

הקרנית היא המשטח השקוף בצורת כיפה המכסה את קדמת העין. הוא ממלא תפקיד חיוני במיקוד האור לתוך העין והוא אחראי לכשני שלישים מכוח המיקוד הכולל של העין. הקרנית מורכבת ממספר שכבות של רקמות, כולל אפיתל, סטרומה ואנדותל.

 

האפיתל הוא השכבה החיצונית ביותר של הקרנית ומשמש כמחסום מגן מפני עצמים זרים וזיהומים. הסטרומה היא השכבה העבה ביותר והיא מורכבת מסיבי קולגן המקנים לקרנית את חוזקה, גמישותה ושקיפותה. האנדותל הוא השכבה הפנימית ביותר ומסייע לשמור על צלילות הקרנית על ידי ויסות כמות הנוזל שנכנס ויוצא מהקרנית.

 

נזק או מחלה לקרנית עלולים לגרום לבעיות ראייה ועשויים לדרוש טיפול, כגון ניתוח השתלת קרנית או שימוש בעדשות מגע מיוחדות. חשוב לשמור על העיניים ולהגן עליהן מפני פציעה או זיהום כדי לשמור על בריאות הקרנית ולשמור על הראייה.

מה זה קרטוקונוס?

קרטוקונוס הינה מחלת עיניים מתקדמת המשפיעה על הקרנית, פני השטח השקופים בחזית העין. המחלה גורמת לרקמת הקרנית להידק ולהתנפח כלפי חוץ, עד שלבסוף היא מקבלת צורה דמוית חרוט. צורה לא תקינה זו פוגעת ביכולתה של הקרנית למקד את האור כראוי, וגורמת לראייה מעוותת. קרטוקונוס בדרך כלל משפיעה על שתי העיניים, אם כי חומרתה והתקדמותה של המחלה עשויות להיות שונות ביניהן. אבחון וטיפול מוקדמים חיוניים לשליטה בקרטוקונוס ולשמירה על ראייה טובה. מאמר זה מספק מדריך מקיף לטיפולים השונים הקיימים לקרטוקונוס, המתאימים לשלבים השונים של המחלה.

מהם הגורמים לקרטוקונוס?

הגורם המדויק לקרטוקונוס אינו ידוע, אך מאמינים כי מדובר בשילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. זה בדרך כלל משפיע על שתי העיניים, אבל עין אחת עלולה להיות מושפעת בצורה חמורה יותר מהשנייה.

 

לקרטוקונוס יש מרכיב גנטי, שכן שהיא נוטה להיות נוכח במשפחות. בנוסף, שפשוף עיניים תכוף ונמרץ יכול להוביל לקרנית מוחלשת ולתרום להתפתחות קרטוקונוס. 

 

גירוי עיניים כרוני הנגרם על ידי תנאים כמו אלרגיות ואסתמה עלול גם להגדיל את הסיכון לפתח את המצב. הפרעות מסוימות ברקמת החיבור כמו תסמונת מרפן ותסמונת אהלרס-דנלוס קשורות גם הן לסיכון מוגבר לקרטוקונוס. 

 

עם זאת, קיום גורמי סיכון אלה אינו מבטיח שמישהו יפתח את המצב.

 

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת המשפיעה על צורת ועובי הקרנית, וגורמת לבעיות ראייה כגון קוצר ראייה, אסטיגמציה וראייה מטושטשת. אמנם זה יכול להשפיע על אנשים בכל הגילאים, זה מאובחן בדרך כלל אצל בני נוער ומבוגרים צעירים.

מהם התסמינים השכיחים של מחלת הקרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת המשפיעה על צורת הקרנית, וגורמת לה להידלדל ולבלוט לצורה דמוית חרוט. המצב מתפתח בדרך כלל בשנות העשרה או בבגרות המוקדמת ויכול לגרום למגוון תסמינים, כולל:

  • ראייה מטושטשת או מעוותת
  • רגישות לאור ובוהק
  • שינויים תכופים במרשמים למשקפיים או עדשות מגע
  • קושי לנהוג בלילה
  • מאמץ עיניים ועייפות
  • כאבי ראש

 

ככל שהמצב מתקדם, הקרנית עלולה להיות מצולקת, מה שמוביל לבעיות ראייה נוספות. אם אתם חווים אחד מהתסמינים הללו, חשוב לקבוע בדיקת עיניים עם רופא עיניים או אופטומטריסט כדי לקבוע אם יש לכם קרטוקונוס או מצב עיניים אחר.

מהם שלבי התפתחות הקרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת המתפתחת בדרך כלל לאט במשך מספר שנים. המחלה מאופיינת בדילול ובליטוף של הקרנית, מה שגורם לה לקבל צורה דמוית חרוט. ישנם מספר שלבים של התפתחות קרטוקונוס, כל אחד עם קבוצה משלו של סימפטומים ואפשרויות טיפול.

השלב הראשוני של מחלת הקרטוקונוס

בשלבים המוקדמים של קרטוקונוס, חולים בדרך כלל חווים ראייה מעוותת ומהילות המופיעות מסביב למקורות אור, במיוחד בלילה. בשלב זה, מדידת הצילינדר היא בדרך כלל בין 0.50-2.50, מה שמצביע על אסטיגמציה קלה עד בינונית שעלולה להוביל לכאבי ראש, כאבי עיניים, עייפות, אי נוחות, פזילה והידרדרות בראייה. מומלץ למטופלים לעבור בדיקת מיפוי קרנית אצל אופטומטריסט לצורך אבחון. משקפיים מתקנים או עדשות מגע שנקבעו על ידי אופטומטריסט יכולים לשפר את חדות הראייה ולטפל בצילינדר. קרוס-לינקינג הוא הטיפול העיקרי המומלץ לשלב זה, אשר יכול להאט ואף לעצור את התקדמות המחלה. לחולים מתחת לגיל 40 מומלץ לקבוע בדיקת קרנית ומיפוי כל חצי שנה לאחר שאובחנו עם קרטוקונוס בשלב הראשוני.

 

שלב הביניים של מחלת קרטוקונוס

ככל שהקרטוקונוס מתקדם, הוא מגיע לשלב הביניים, שבו הקרנית עוברת דילול ותלול נוסף. שלב זה מאופיין בעלייה משמעותית באסטיגמציה וקוצר ראייה, וכתוצאה מכך קושי לראות בבירור. חולים בשלב הביניים של קרטוקונוס עשויים לחוות מספר תסמינים, כגון טשטוש מוגבר, עיוות ראייה, קושי לראות בלילה, רגישות לאור, מאמץ עיניים וכאבי ראש. פנייה להתערבות מוקדמת של אופטומטריסט היא חיונית כדי להאט או לעצור את התקדמות המחלה ולשפר את הראייה.

 

הטיפול בשלב הביניים של קרטוקונוס עשוי לכלול מספר אפשרויות, כולל עדשות מגע מיוחדות כמו עדשות קשיחות, עדשות סקלרליות או עדשות היברידיות. עדשות אלה יכולות לעזור לשפר את הראייה ולהפחית את אי הנוחות. אפשרות טיפול נוספת היא קרוס-לינקינג של הקרנית, הליך המנצל אור UV ופתרון מיוחד לחיזוק הקרנית ולהאטת התקדמות המחלה. במקרים חמורים, השתלת קרנית עשויה להיות נחוצה כדי לשחזר את הראייה. חיוני שהמטופלים יעבדו בשיתוף פעולה הדוק עם האופטומטריסט שלהם כדי לקבוע את תוכנית הטיפול היעילה ביותר המתאימה לצרכים האישיים שלהם.

 

טיפול בקרטוקונוס בשלב מתקדם

קרטוקונוס מתקדם עלול להוביל לליקוי ראייה חמור ועשוי לדרוש טיפולים אגרסיביים יותר. אלה עשויים לכלול ניתוח השתלת קרנית, הכולל החלפת הקרנית הפגועה בקרנית תורמת בריאה, בדרך כלל לאחר שאפשרויות אחרות נכשלו או שהקרנית ספגה נזק משמעותי. אפשרות נוספת היא Intaks, הליך כירורגי המחדיר חתיכות פלסטיק קטנות ומעוקלות לתוך הקרנית כדי לעזור לעצב אותה מחדש ולשפר את הראייה.

 

חשוב לציין כי לכל התערבות כירורגית יש יתרונות, סיכונים והשלכות אפשריות, ועל המטופלים להתייעץ עם אופטומטריסט לפני שהם מחליטים על הליך ספציפי. באופן כללי, ניתוחים אלה נועדו לשפר את חדות הראייה, לסכל את התקדמות הקרטוקונוס ולהעלות את איכות החיים של המטופלים.

באילו בדיקות ניתן לאבחן קרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת המשפיעה על הצורה והבהירות של הקרנית. חשוב לקבל אבחנה נכונה על מנת לקבל את הטיפול המתאים. הנה כמה דרכים שבהן ניתן לאבחן קרטוקונוס:

 

בדיקת עיניים: רופא העיניים שלך יבצע בדיקת עיניים מקיפה כדי לבדוק סימנים של קרטוקונוס. זה עשוי לכלול מדידת העקמומיות של הקרנית שלך, בדיקת חדות הראייה שלך, ובחינת החלק הקדמי של העין עם מיקרוסקופ.

 

בדיקת טופוגרפיה של הקרנית: טופוגרפיית קרנית היא כלי אבחון קריטי לקרטוקונוס. היא כוללת שימוש במכשיר מיוחד ליצירת מפה מפורטת של פני הקרנית. בקרנית בריאה, העקמומיות אחידה, ומתקבל דפוס צבע עקבי במפת הטופוגרפיה. בקרנית הנגועה בקרטוקונוס, המפה תציג אזור מעוקל מאוד המסומן בצבעים כתום ואדום, המעידים על נוכחות המחלה. אולטרסאונד של הקרנית: כלי אבחון זה מודד את עובי הקרנית בנקודות שונות באמצעות גלי קול. עובי הקרנית הממוצע הוא בסביבות 530 מיקרון. אצל חולים בקרטוקונוס, עובי הקרנית הוא לרוב פחות מ-500 מיקרון, בעוד שבמקרים מתקדמים עובי הקרנית יכול להיות פחות מ-400 מיקרון.

 

בדיקת פכימטריה: זוהי בדיקה המודדת את עובי הקרנית שלך. לאנשים עם קרטוקונוס יש לעתים קרובות קרניות דקות מהרגיל.

 

בדיקת שבירה: זוהי בדיקה המודדת את המרשם שלך למשקפיים או עדשות מגע. אנשים עם קרטוקונוס לעתים קרובות יש רמה גבוהה של אסטיגמציה, אשר יכול להיות קשה לתקן עם משקפיים או מגעים קבועים.

 

אם רופא העיניים שלך חושד שיש לך קרטוקונוס, הוא עשוי להפנות אותך למומחה הקרנית לבדיקות והערכה נוספות. חשוב לקבל אבחון נכון ותוכנית טיפול על מנת לשמר את הראייה ולמנוע נזק נוסף לעיניים.

מדוע חשוב לטפל בקרטוקונוס בשלב מוקדם?

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת המשפיעה על צורת ומבנה הקרנית. אם לא מטופלים, זה יכול להוביל לאובדן ראייה חמור ואפילו עיוורון. לכן חשוב מאוד לאבחן ולטפל בקרטוקונוס מוקדם ככל האפשר כדי למנוע נזק נוסף לקרנית.

 

טיפול מוקדם יכול גם לסייע בניהול הסימפטומים של קרטוקונוס, כגון ראייה מטושטשת, רגישות לאור ושינויים תכופים במרשמים למשקפיים. זה יכול לשפר את איכות החיים של אנשים עם קרטוקונוס ולאפשר להם לבצע את הפעילות היומיומית שלהם ללא הפרעה.

 

ישנן מספר אפשרויות טיפול לא ניתוחיות וכירורגיות זמינות עבור קרטוקונוס, בהתאם לחומרת המצב. טיפולים לא ניתוחיים כוללים שימוש בעדשות מגע מיוחדות, כגון עדשות סקלרליות ועדשות היברידיות, כדי לשפר את הראייה ולהפחית את אי הנוחות. אפשרות נוספת שאינה ניתוחית היא קרוסלינקינג (קשרי צילוב) של הקרנית, הכולל חיזוק הקרנית באמצעות אור UV וטיפות ריבופלבין.

 

אם טיפולים שאינם ניתוחיים אינם יעילים, ייתכן שיהיה צורך באפשרויות ניתוחיות. השתלת טבעות Intacs, למשל, הוא ניתוח להחדרת טבעות לקרנית כדי לעצב אותה מחדש ולשפר את הראייה. ניתוח השתלת קרנית, לעומת זאת, כרוך בהחלפת הקרנית הפגועה בקרנית תורמת בריאה.

 

בסך הכל, התערבות מוקדמת היא קריטית לניהול מוצלח של קרטוקונוס. אם אתם חווים תסמינים כלשהם של קרטוקונוס, כגון ראייה מטושטשת או רגישות לאור, הקפד לקבוע פגישה עם רופא העיניים שלך בהקדם האפשרי.

מהן האפשרויות לטיפול במחלה ללא ניתוח?

קרטוקונוס הוא מצב הגורם לקרנית להידלדל ולבלוט, וכתוצאה מכך ראייה מעוותת. למרות שניתוח הוא אופציה למקרים מתקדמים, ישנם גם טיפולים לא ניתוחיים שיכולים לעזור לנהל את המצב.

 

עדשות מגע מיוחדות יכולות לסייע בשיפור הראייה על ידי מתן משטח חלק לאור להיכנס לעין. ניתן להשתמש גם בעדשות מגע רכות, אך ייתכן שהן לא יספקו את אותה רמה של תיקון ראייה.

 

בשלבים המוקדמים של קרטוקונוס, משקפיים עשויים להספיק כדי לתקן בעיות ראייה. עם זאת, ככל שהמצב מתקדם, משקפיים עשויים שלא להיות יעילים.

 

כדי לעכב את התקדמות הקרטוקונוס, מומלץ לחולים להימנע משפשוף העיניים. אנשים החווים גירוד לא נוח בעיניים יכולים להשתמש בטיפות עיניים כדי להקל על התחושה.

 

ויטמין B2, הידוע גם בשם ריבופלבין, הוא חומר מזין חיוני שיכול לעזור לחזק את הקרנית. הוא משמש לעתים קרובות בשילוב עם קישור צולב הקרנית כדי לשפר את יעילותו.

 

טיפות עיניים מסוימות, כגון אלה המכילות פרוסטגלנדינים, יכולות לעזור להפחית דלקת ולשפר את בריאות הקרנית אצל אנשים עם קרטוקונוס.

 

חשוב לציין כי בעוד טיפולים אלה יכולים לעזור לנהל קרטוקונוס, הם עשויים לא להיות יעילים עבור כולם. חשוב לעבוד עם רופא העיניים שלך כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר עבור הצרכים האישיים שלך.

מהן אפשרויות הטיפול הניתוחי בקרטוקונוס?

כאשר קרטוקונוס מתקדם לשלב מתקדם, התערבות כירורגית עשויה להיות נחוצה כדי לשפר את הראייה. ישנן מספר אפשרויות טיפול כירורגיות זמינות עבור קרטוקונוס:

 

קישור צולב קרנית (CXL)הינו הליך הכולל החלת טיפות ריבופלבין על הקרנית ולאחר מכן חשיפתה לאור אולטרה סגול. הריבופלבין מחזק את הקרנית על ידי יצירת קשרים צולבים חדשים בין סיבי קולגן. CXL יכול לעצור את התקדמות הקרטוקונוס ואף עשוי לשפר את הראייה במקרים מסוימים.

 

פתרון נוסף הינו השתלת טבעות בקרנית. מדובר ב"טבעות" בצורת חצי עיגול קטנות ומעוקלות הממוקמות בקרנית כדי לעצב אותה מחדש ולשפר את הראייה. ניתן להשתמש ב- Intacs לטיפול בקרטוקונוס קל עד בינוני וההליך עשוי לעכב או לבטל את הצורך בהשתלת קרנית.

 

ניתוח השתלת קרנית, ידוע גם בשם Penetrating Keratoplasty, הליך זה כרוך בהחלפת הקרנית הפגומה עם קרנית מתורם בריא. ניתוח השתלת קרנית שמור בדרך כלל למקרים מתקדמים של קרטוקונוס שבהם טיפולים אחרים נכשלו.

 

כל התערבות כירורגית נושאת עמה את מכלול היתרונות, הסיכונים והתוצאות הפוטנציאליות שלה. חשוב לדון בגורמים אלה עם איש מקצוע בתחום טיפול העיניים לפני קבלת החלטה על הליך ספציפי. באופן כללי, מטרת ניתוחים אלה היא לשפר את חדות הראייה, להאט או לעצור את התקדמות הקרטוקונוס ולשפר את איכות חיי המטופל.

מה חשוב לדעת על ניתוח השתלת קרנית?

ניתוח השתלת קרנית, הידוע גם בשם keratoplasty, הוא הליך כירורגי הכולל החלפת קרנית פגומה או חולה עם קרנית תורם בריא. זה מבוצע בדרך כלל כאשר טיפולים אחרים למחלת הקרנית או נזק לא הצליחו.

 

חשוב לדעת כי ניתוח השתלת קרנית הוא הליך כירורגי גדול הנושא סיכונים מסוימים וסיבוכים פוטנציאליים. אלה עשויים לכלול זיהום, דימום, דחייה של הקרנית התורמת, ושינויים בראייה או אסטיגמציה.

 

לאחר הניתוח, המטופל יצטרך לעקוב אחר משטר טיפול קפדני לאחר הניתוח, אשר עשוי לכלול את השימוש בטיפות עיניים, הימנעות מפעילויות מסוימות, והשתתפות בפגישות מעקב קבועות עם רופא העיניים שלהם.

 

אחוזי ההצלחה של ניתוחי השתלת קרנית הם בדרך כלל גבוהים, כאשר מטופלים רבים חווים שיפור בראייה ובאיכות החיים. עם זאת, חשוב לדון בסיכונים וביתרונות של ההליך עם אופטומטריסט מקצועי לפני שתחליט אם זו אפשרות הטיפול המתאימה לך.

 

במקרים מסוימים, טיפולים אלטרנטיביים כגון עדשות מגע מיוחדות או קולגן cross-linking עשויים להיות מומלצים כאופציה פחות פולשנית לניהול מחלות או נזקים בקרנית.

כיצד מתנהל הליך קרוס לינקינג?

הליך הקרוס-לינקינג הוא אפשרות טיפול בקרטוקונוס הכולל חיזוק הקרנית על ידי הגדלת מספר הקשרים הצולבים בין סיבי הקולגן. זה נעשה על ידי מריחת טיפות עיניים ריבופלבין (ויטמין B2) על הקרנית ולאחר מכן חשיפתה לאור אולטרה סגול (UV).

 

ההליך נמשך בדרך כלל כשעה ומבוצע במסגרת אשפוז. לפני ההליך, טיפות עיניים מאלחשות מוחלים על העין כדי למזער את אי הנוחות. ניתן להסיר כמות קטנה של אפיתל הקרנית (השכבה החיצונית) כדי לאפשר לריבופלבין לחדור לקרנית בצורה יעילה יותר.

 

לאחר הכנת העין, טיפות ריבופלבין מוחלים על הקרנית כל כמה דקות במשך כ -30 דקות. לאחר מכן, העין נחשפת לאור UV במשך כ 10-30 דקות, בהתאם לפרוטוקול הספציפי המשמש את המנתח.

 

לאחר ההליך, ניתן להניח עדשת מגע תחבושת על העין כדי להגן עליה בזמן החלמתה. מטופלים עשויים לחוות אי נוחות מסוימת, רגישות לאור וראייה מטושטשת במשך מספר ימים לאחר ההליך, אך תסמינים אלה בדרך כלל נעלמים תוך שבוע או שבועיים.

 

הליך הקרוס-לינקינג הוכח כיעיל בהאטת או עצירת התקדמות הקרטוקונוס בחולים רבים, ועשוי לסייע בשיפור הראייה במקרים מסוימים.

האם יש דרך למנוע קרטוקונוס?

למרבה הצער, אין דרך ידועה למנוע קרטוקונוס. עם זאת, טיפול בעיניים על ידי הימנעות משפשוף העיניים והגנה עליהן מפני פציעה יכול לעזור לשמור על בריאות הקרנית. חשוב גם לעבור בדיקות עיניים קבועות כדי לזהות בעיות ראייה בשלב מוקדם.

 

אם יש לך היסטוריה משפחתית של קרטוקונוס, מומלץ לבדוק את העיניים שלך באופן קבוע כפי שאתה עלול להיות בסיכון גבוה יותר לפתח את המצב.

 

אמנם אין תרופה לקרטוקונוס, גילוי מוקדם וטיפול יכול לעזור להאט או לעצור את התקדמות המחלה ולשפר את הראייה. שוחח עם האופטומטריסט שלך אם יש לך חששות לגבי בריאות העיניים שלך או אם אתה חווה תסמינים כלשהם של קרטוקונוס.

אילו עדשות מגע מתאימות לטיפול וניהול המחלה?

כשמדובר בבחירת עדשות מגע לקרטוקונוס, ישנן מספר אפשרויות זמינות. האופטומטריסט יעבוד איתך כדי לקבוע את האפשרות הטובה ביותר בהתבסס על חומרת מצבך, אורח החיים שלך וההעדפות האישיות שלך.

 

להלן כמה מהסוגים הנפוצים ביותר של עדשות מגע המשמשות לטיפול בקרטוקונוס:

  • עדשות קשיחות (RGP): עדשות אלו עשויות מחומר קשיח וחדיר חמצן המאפשר לעיניים לנשום. הם מספקים ראייה ברורה על ידי החלפת הצורה הלא סדירה של הקרנית במשטח חלק ואחיד. עדשות RGP יכולות להיות לא נוחות בהתחלה, אך רוב האנשים מסתגלים אליהן תוך מספר שבועות.
  • עדשות היברידיות: לעדשות אלו מרכז קשיח המוקף בטבעת חיצונית רכה. הם מספקים את הראייה הברורה של עדשות RGP עם הנוחות של עדשות רכות. עדשות היברידיות הן אפשרות טובה עבור אנשים שעדשות RGP אינן נוחות להם.
  • עדשות סקלרליות: עדשות אלו גדולות יותר מעדשות RGP ומונחות על הסקלרה, או החלק הלבן של העין, ולא על הקרנית. הם מספקים ראייה ברורה על ידי יצירת משטח שבירה חדש על העין. עדשות סקלרליות הן אופציה טובה לאנשים עם קרטוקונוס חמור או אי סדירות קרנית אחרת.
  • עדשות רכות: עדשות אלו עשויות מחומר רך וגמיש המתאים לצורת העין. הן אינן יעילות כמו עדשות RGP או היברידיות לתיקון ראייה אצל אנשים עם קרטוקונוס, אך הן עשויות להיות אופציה טובה עבור אנשים עם קרטוקונוס קל עד בינוני שמוצאים עדשות RGP לא נוחות.

מדוע לבחור ב-Visionclinic לבדיקת קרטוקונוס?

אם אתה חושד שיש לך קרטוקונוס או שיש לך היסטוריה משפחתית של המצב, חשוב לבדוק את העיניים שלך באופן קבוע. בויז'ן קליניק  אנו מציעים בדיקות עיניים מקיפות הכוללות בדיקות קרטוקונוס.

 

האופטומטריסטים המנוסים שלנו משתמשים בכלי אבחון מתקדמים כדי לזהות את הסימנים המוקדמים של קרטוקונוס ולעקוב אחר התקדמותו. אנו מציעים גם מגוון אפשרויות טיפול כדי לעזור לנהל את המצב ולשפר את הראייה שלך. צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

קרטוקונוס | קרנית העין | מחלת עיניים | טיפול בקרטוקונוס